Integracja sklepów internetowych i programów magazynowych
z Allegro

Zintegrujemy joomla, virtuemart, oscommerce, subiekt, magento, presta, kqs inne.


Obecnie posiadamy w ofercie gotowy komponent integrujący z allegro sklep virtuemart na bazie CMSa joomla występujący pod nazwą matysallegro, oraz moduły pisane od postaw służące do indywidualnych integracji innych sklepów internetowych oraz programów magazynowych. Wykonywaliśmy już integracje z oscommerce 2.3 i subiektem. Tworzymy również sklepy internetowe zintegrowane z allegro.pl. Opis jak moze wyglądać twoja integracja na zamówienie dostępny jest pod opisem komponentu Matysallegro. Możesz do niego przejść klikając tutaj.

Komponent MatysAllegro do integracji allegro z Virtuemart

Matysallegro to oprogramowanie do integracji allegro ze sklepamem internetowym virtuemart, korzystających z bazy danych SQL z platformą handlową allegro.pl - automatycznego wystawiania produktów ze sklepu na aukcje. System umożliwia niezmiernie proste i wydajne wystawianie aukcji, na podstawie produktów w sklepie internetowym. Po skonfigurowaniu komponentu (wpisaniu loginu, hasła, klucza webapi z allegro, oraz domyślnych opcji typu województwo, miasto itp), integracja z allegro to zaledwie kilka kliknięć, aby wystawić jednocześnie wiele produktów ze sklepu. Wystawiane aukcje mogą być wzbogacane zdjęciami produktów. Możliwe jest również korzystanie z szablonów aukcji. Aplikacja śledzi wystawione przez siebie aukcje (podaje dokładny czas do ich zakończenia) a także (jeśli taka opcja została zaznaczona) samodzielnie wznawia zakończoną aukcję. Komponent posiada przejrzysty, przyjazny w obsłudze interfejs.
Niektóre z funkcji naszego modułu:
* Zaawansowane możliwości ustalenia innej ceny na Allegro niż w sklepie. Możliwe do wprowadzania proste wzory matematyczne wyliczające ceny na allegro względem sklepu tak dla całego komponentu, kategorii lub produktów.
* Elastyczne wiązanie kategorii sklepu z kategoriami allegro. Możliwość edycji w dowolnym momencie.
* Automatyczne wstawianie produktów w szablony aukcji w oparciu o dane ze sklepu.
* dowolna modyfikacja szablonów aukcji za pomocą prostego edytora. możliwość korzystania z gotowych znaczników (np. nazwa, opis, zdjęcia, itd.)
* Możliwość dostosowania danych pobieranych ze sklepu do indywidualnych potrzeb. Autorski zaawansowany system edycji zmian sklep aukcje allegro! Oparty na dziedziczącym drzewie kategorii - szczegóły w tutorialu lub prosimy dzwonić.
* Pojedyncze i masowe wystawianie przedmiotów ze sklepu internetowego na aukcje i do sklepów Allegro.
* Automat odnawiający zakończone aukcje z możliwością automatycznego aktualizowania danych przedmiotu,ceny, opisu itp, tak aby były zgodne ze stanem w sklepie.
* Obsługa wielu szablonów aukcji. Możliwość wiązania poszczególnych szablonów z różnymi kategoriami w sklepie lub na allegro.
* Automatyczne wznawianie wybranych aukcji po zakończeniu.
* Aplikacja dostępna przez przeglądarkę, w panelu sklepu internetowego.
* Rejestracja kupujących z Allegro na sklepie i obsługę ich na zapleczu jak każdego innego zamówienia.
 
Aby ułatwić późniejsze aktualizacje stworzyliśmy dedykowany komponent - MatysUpdater. Dzieki niemu każdy klient będzie miał komponent integracji z allegro zawsze w najwyższej dostępnej wersji.

Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją obsługi modułu, dostępną pod linkiem http://matysart.pl/matysallegro_manual.pdf

Instrukcja zawiera także wymagania wstępne do instalacji, konfiguracji oraz prawidłowego działania modułu.


Indywidualne integracje dowolnych sklepów i programów magazynowych z allegro

Czyli co możemy dla Ciebie zrobić i jak to u nas (przykładowo) wygląda!


W przypadku innych sklepów niż virtuemart instalacja odbywa się ręcznie i jest wyceniana indywidualnie. Prosimy o mail z zapytaniem na adres e-mail: 
aplikacje@matysart.pl. W mailu prosimy zawrzeć informacje o tym jaki system chcą Państwo połączyć z allegro i jakie opcje (np wypisując z poniższych informacji) są Państwu potrzebne.
Zainteresowanym istnieje możliwość udostępnienia wersji demonstracyjnej na życzenie.

Poniżej przedstawiamy spis funkcjonalności jakie już mieliśmy przyjemność wykonywać i jakie możemy wykorzystać na Państwa potrzeby:

 1. Wystawianie aukcji:


  - Automatyczne ponawianie aukcji spełniającej określone warunki (np. stanu magazynowego) lub każdej za koleją.

  - System dodawania przedmiotów do wystawienia: podpowiadanie kategorii, sugerowanie ceny w oparciu o ceny na allegro, możliwość wyboru szablonu aukcji, możliwość wyboru szablonu przesyłek (zestawu dostępnych opcji wysyłki), określeniem ilości wystawionych przedmiotów, dodawanie zdjęć do przedmiotu. Możliwość automatycznego przypisywania szablonu wysyłki np. na podstawie wagi lub wagi/wymiarów

  - System może automatycznie pobierać odpowiednie dla danej kategorii parametry aukcji (czyli np. rozdzielczość i przekątna ekranu dla monitorów itp.). System rozpoznaje obowiązkowe i dobrowolne parametry. Istnieje możliwość ustalenia domyślnych parametrów dla danych kategorii lub całego systemu (np. jeżeli sprzedajemy tylko produkty nowe).

  - Możliwość masowego wystawiania/zakańczania aukcji.

  - Monitorowanie błędnych aukcji (kiedy próba wystawienia nie powiedzie się z jakiegoś powodu) z możliwością automatycznego lub ręcznego ponawiania takich aukcji.

  - Synchronizacja i monitorowanie stanów magazynowych sklepu z możliwością automatycznego kończenia aukcji przedmiotów które nie są dostępne w magazynie a trwają na allegro


  - System dodawania znaków wodnych do zdjęć. Możliwość wyboru znaków wodnych do dla poszczególnych produktów, dla różnych formatów zdjęć (automatycznie), dla wskazanych kategorii itp.Możemy również wdrożyć ustawianie domyślnych wartości – parametrów dla danych kategorii allegro/sklepu.

  - Wyświetlanie statusów aukcji (np. ‘Do wystawienia’, ‘Aukcja trwa’, ‘Problematyczne’)
 1. Przykładowo obsługa zamówień może wyglądać tak: Jest drukowana jedna lista produktów do ściągnięcia + naklejki na paczki (adresowe) na których są oznaczone nicki/identyfikatory kupujących. Dodatkowo można też wydrukować listy przewozowe do kuriera i realizacja (pakowanie) zamówień wygląda tak że pakowacz odkleja pierwsza nalepkę i ma na liście do pierwszego zamówienia co ma włożyć i jeżeli jest to przesyłka kurierska no to bierze pierwszy z brzegu list przewozowy itd. Oczywiście na każdym dokumencie jest kontrolnie nick / identyfikator kupującego celem wyeliminowania pomyłek. Długopisem może dla bezpieczeństwa przekreślać spakowane zamówienia z listy. Jak weźmie piątą naklejkę to oczywiście będzie miał do niej pasujące piąte zamówienie i ew list przewozowy "pierwszy z brzegu" jeżeli to będzie kurier.
  Mamy gotową obsługę dla poczty polskiej (książki nadawcze) a także integrację z API firm spedycyjnych (kurierskich) siódemka, GLS, UPS. Możemy łatwo podłączyć kolejne firmy spedycyjne.
  Zamawianie kuriera jeżeli jest możliwe przez API lub maila też automatyczne.

  Robimy również naturalnie obsługę formularzy odbioru dostawy (FOD) i płatności z allegro (PZA) w ramach obsługi transakcji.

  Poniżej przykłady list (screeny list z do wysyłek)

     W ramach obsługi zamówień system automatycznie łączy wszystkie zamówienia jednego klienta które nie zostały już skierowane do realizacji.

 

 1. Co przykładowo może zawierać widok wszystkich produktów w systemie jest widoczne na poniższych screenach.

  Stawiamy na hurtowe wystawianie wielu aukcji na podstawie produktów ze sklepu (magazynu) z różnymi tytułami i cenami w stosunku do sklepu (np. % ceny w sklepie, cena powiększona o prowizje itp). Komponent w momencie rejestracji zamówienia rejestruje zamówienie kojarząc go z odpowiednim produktem w sklepie, ale pobierając ceny z aukcji (na wypadek zmian). Możliwość wprowadzenia domyślnych konfiguracji dla różnych kategorii.

  Tutaj screeny z naszych przykładowych realizacji


 2. Drukowanie faktur do zamówienia. System archiwizuje faktury, odświeża numerację co rok.

 3. Zrobiliśmy program pocztowy w ramach aplikacji potrafiący automatycznie wiązać maile klientów z zamówieniami → umożliwia szybkie przechodzenie do edycji transakcji bezpośrednio z maila, a także podglądanie maili z poziomu transakcji.


  System pocztowy - meile:  System pocztowy - transakcje:


 4. Możliwość pobierania historii płatności z banku, oraz automatycznego przypisywania płatności do zamówień na podstawie tytułów płatności, nicków itp. do ręcznej weryfikacji (przyśpiesza proces księgowania wpłat).

 

 

 1. Rozbudowana diagnostyka służąca monitorowaniu wystawionych i pobranych aukcji oraz poprawności działania aplikacji. Maile alarmowe w przypadku przekroczenia określonych wartości bezpieczeństwa.

 

 1. Rozbudowana statystyka zawierająca informacje o śr. dziennej sprzedaży, sprzedaży łącznej, ilości sprzedanych sztuk i wiele innych.

 

 1. Możliwość masowej edycji cen aukcji, ustalania czasowych obniżek, podwyżek, rabatów.

System zmiany cen może być wykorzystywany do sprawdzania w jaki sposób na sprzedaż wpłyną zmiany w szablonie albo w cenach które mogą być dokonane na jakiejś partii przedmiotów np. na co dziesiątym.

 1. Możliwość dodawania, usuwania, edycji użytkowników oraz nadawania im praw dostępu do poszczególnych funkcjonalności lub ich elementów.

 

 1. Możliwość tworzenia nieograniczonej liczby szablonów wysyłek oraz szablonów wysyłek za granicę (zestawów dostępnych opcji wysyłki z jakimi wystawi się przedmiot na allegro).


 

 1. Możliwość obsługi wielu szablonów allegro do różnych przedmiotów/kategorii. Obsługa tagów podstawiających określone dane z bazy danych dla danego produktu (np. rok wydania, tytuł oryginału i inne podobne dla książek) i zdjęcia. 2. Możliwość stworzenia wewnętrznego systemu paneli aukcyjnych który korzystając z danych z samej aplikacji/sklepu może generować więcej trafniejszych powiązań produktów (np. Klienci którzy kupili ten produkt kupili również...)

 

 1. Widoki z podglądem produktów, maili, statystyk, płatności bankowych zawierają bogaty zestaw filtrów, dzięki którym można szybko wyszukać interesujące nas pozycje.


  Widok statystyk:


    Przejdź do => widoku przedmiotów.

    Przejdź do => widoku meili.

    Przejdź do => widoku przelewów bankowych.

 

 1. Obsługa zwrotów dla klientów (np. w przypadku rezygnacji, nadpłaty, braku towaru). Oddzielny widok do dokonywania płatności zwrotów dla osoby mającej dostęp do konta bankowego .


 2. Możliwość rejestracji w sklepie zamówień z allegro wraz z obsługą informacji z PZA (płacę z allegro) i FOD (formularz odbioru-dostawy) lub odwrotnie, rejestracji zamówień ze sklepu w naszym systemie transakcyjnym.

 

 1. Automatyczne wystawianie komentarzy (po otrzymaniu pozytywnego komentarza odpowiedź pozytywnym o treści możliwej do konfiguracji). Możliwość ustawienia czasu karencji od daty otrzymania komentarza.

 

 1. Możliwość importu przedmiotów z zewnętrznych aplikacji lub plików (np. aplikacji: os commerce, subiekt GT, plików: xml,csv, api zewnętrznych dostawców takich jak np. azymut, Action S.A, kontri, kamsoft)

 

 1. Automatyczny import kategorii allegro i sklepu allegro do aplikacji. Możliwość ustawienia równocześnie kategorii sklepu allegro oraz kategorii allegro podczas wystawiania. Posiadamy również rozwiązania umożliwiające automatyczne dobieranie najtrafniejszej kategorii na podstawie przypisania innych produktów o takiej samej nazwie dostępnych na aukcjach allegro. 

 

 1. Możliwość wystawiania aukcji z przyszłą datą

   

 2. Możliwość automatycznego wysyłania maili po zakupowych do klientów zawierających kody rabatowe, kody umożliwiające trwałe przypisanie do grupy zakupowej w sklepie ( z rabatem przypisanym do konta) lub propozycję zapisu do newslettera.

   

 3. Generowanie raportów i zestawień sprzedaży umożliwiających rozliczanie sprzedaży z US.

   

 4. Możliwość zrobienia obsługi wielu kont allegro.

   

 5. Możliwość wdrożenia systemu który będzie umożliwiał w locie wyświetlanie na aukcjach dostępnych np. kolorów produktu w postaci kwadratów z kolorami, czasu realizacji w postaci obrazka z liczbą dni. Dane takie i inne mogą być synchronizowane z danymi ze sklepu. Tworzymy też liczniki prezentujące aktualną liczbę aukcji po każdym przeładowaniu strony.

   

 6. System potrafi wiązać przedmioty w zestawy i wystawiać je jako oddzielne zestawy (z kontrolą stanów magazynowych poszczególnych elementów) lub też jako rodziny co może być wykorzystane np. do wystawiania tylko reprezentatywnych produktów, o dostępności pozostałych informując w opisie (np. różne numery obuwia).

   

 7. Mechanizm backapów do systemu.

   

 8. Robiliśmy również proste systemy magazynowe do systemu, umożliwiające monitorowanie historii zakupów produktów / rozliczenia do dostawców oraz automatyczne zamawianie produktów których jest mało na stanie. System jest przystosowany do obsługi czytnikiem kodów kreskowych. Jeżeli symbole produktów są zgodne z którymś ze schematów kodów kreskowych (np. EAN13) to kursory ustawiają się domyślnie w takich miejscach że można użyć czytnika przy wielu operacjach (np. dodanie produktu na stan, wyszukiwanie produktu)

   

 9. Możemy dorobić też inne funkcje które wiążą się z integracja z allegro (albo i nie ;)) a są Państwu potrzebne.

   

 10. Tworzyliśmy również snajpera allegro oraz moduł wyszukujący konkretne produkty (po tytule aukcji/symbolu i ew stanie) w odpowiedniej cenie. Robimy również szereg integracji z API różnych firm (wfirma, IAI, istore, azymut itp.) a także różnego rodzaju aplikacje internetowe.

   

 11. Tworzyliśmy też integracje wielokierunkowe np. allegro – subiekt – sklep internetowy

   

 12. Polecamy również pozycjonowanie w internecie z naszą firmą.

   


Integracja allegro z firmą matysart to gwarancja wysokiej jakości usługi oraz sprawnego supportu. Integracja z allegro to temat którym zajmujemy się od 2008 roku i posiadamy wiele sprawdzonych rozwiązań oraz pracowników doświadczonych w pracy z API allegro.

 

 
Menu
© by MatysArt.Pl 2008 4587426 unikalnych odwiedzin  od dnia 28.05.2008